חבילות סלקום

Posted on

חבילות סלקום
סלקום שהוקמה בשנת 1994 היא חברת התקשורת הסלולרית הגדולה בישראל. חבילות סלולר שפלאפון הציעה במחירים גבוהים מאוד – סלקום הציעה בתחילה במחירים נמוכים. כשחברת סלקום הציעה חבילות סלולר זולות היא אפשרה בעיקר לשוק הפרטי לרכוש סלולרי זול. עד אז יכלו הצרכנים רק לקנא בשוק העסקי שנהנה מהעובדה שיש רשת סלולרית שנותנת לו שירות.
המושג של השוואת מחירי סלולר היה אז בתחילתו, כי מחירם הזול של חבילות סלקום הנגיש את השירותים לכולם וחבילות הסלולר הזולות נחטפו כמו לחמניות טריות. לא לאורך הזמן סיפקה סלקום שירות של חבילת סלולר הכי זולה, בהמשך היא הפכה לדואופול עם מחירים שווים לפלאפון.
בשנת 1999 ההגמוניה הנ"ל הופרעה כי פרטנר נכנסה לשוק והפכה אותו למורכב יותר. פלאפון אשר נתפסה כחברה אשר פונה למגזר העסקי, ואילו סלקום שנתפסה כחברה אשר פונה לציבור הפרטי חוו טלטלה מאז שנכנסה רשת סלולרית שלישית. חברת פרטנר הביאה ניחוח של חו"ל בזכות טכנולוגית ה-GSM שהחברה אימצה כטכנולוגיה הסלולרית שלה, מה שאפשר ללקוחות שימוש במכשיר הסלולר שלהם בחו"ל, בשונה מלקוחות חברת פלאפון ולקוחות חברת סלקום שנאלצו להחליף את מכשירם בזמן שהותם בחו"ל.

יתרון זה של חברת פרטנר נתפס בקרב הצרכן הישראלי כיתרון מהותי וחייב את חברת סלקום כמו גם את חברת פלאפון להציע פתרונות משלהן.
ככה הגיעו לעולם חבילת גלישה ללא הגבלה, חבילת גלישה לטאבלט, מבצעי סלולר שונים ודברים נוספים שכל רשת סלולרית בחרה להציע ללקוחות שלה כדי להוכיח שעריכת השוואת מחירי סלולר לא יכולה להסתכם בבדיקת המחיר בלבד. צריך לבדוק גם את הפרמטרים הנוספים.