השוואת מחירים – מסלולי סלולר משתלמים לשנת 2017

Posted on

השוואת מחיריםמסלולי סלולר משתלמים לשנת 2017
שנת 2017 מסתמנת כעתידה להיות שנת מפנה נוספת בשוק הסלולר הישראלי. חברות סלולר בישראל חוו בשנים האחרונות מלחמת מחירים קשה שהוזילה מחירים של חבילות סלולר לרמות מחירים אשר ממש גובלות בהפסד כספי, השוואת חבילות סלולר בין החברות השונות לעומת מחירן לפני כמה שנים, מראה כי המחיר הוזל במאות רבות של אחוזים, לקוחות רבים משלמים ל חברות סלולר סכום של בין 30 ₪ ל 40 ₪ עבור חבילות של הכל כלול, כשהלקוחות עסוקים במילים סלולרי השוואת מחירים בלי להתייחס למה שכלול בחבילה ולמה שהם צריכים.
בניגוד לעבר שמבצע השוואת מחירים חברות הסלולר היה כמעט ולא רלוונטי וצרכן אשר כן ערך השוואה בין חברות הסלולר גילה שהשינויים וההבדלים בין החברות הינו מינורי. הרי שהיום צרכן שיערוך השוואת חברות הסלולר אחת לשלושה חודשים בערך – ירוויח בגדול. נכון שהדבר נשמע מוזר ואף טרחני אולם צרכן אשר יקפיד על כך בפרק זמן הנ"ל יגלה כי הוא עשויי לחסוך מאות ואלפי שקלים בשנה למשפחתו.

 

האם עדיין יישארו מסלולי סלולר משתלמים לשנת 2017?
השוואת מחירים של חבילות סלולר בתחילת שנת 2017 לעומת מחירם בשנת 2015/2016 אינה מצביעה על שינויי מחירים דרמטיים, אלא משקפת תמונה של רמות מחירים זהות. עדיין, השוואת מחירים של חבילות סלולר בהמשך שנת 2017 לעומת שנים עברו כנראה תצביע על פערי מחירים לעומת שנים עברו. הסיבה נעוצה בחברת גולן טלקום. כן, אותה חברה אשר הכניסה את שוק הסלולר לסחרור מחירים מטורף והפילה את מחירי שוק הסלולר בישראל לרמות מחירים שאנו משלמים היום.
גולן טלקום אשר מנהליה טענו כי חברות הסלולר בישראל מרוויחות יותר מדי וכי ניתן להרוויח גם ברמות מחירים הרבה יותר נמוכות מאיימת כעת בפשיטת רגל, ומחפשת כל דרך להימכר לחברת סלקום. גולן לא תהיה החברה הראשונה אשר מתאחדת עם חברות סלולר קיימות, בשלהי 2015 גם חברת יופון אשר הייתה חברת סלולר וירטואלית נמכרה לחברת הסלולר הוותיקה פלאפון וכך גם חברת הוט מובייל אשר נמכרה לחברת סלקום. אולם בניגוד לחברות אילו אשר היו מפעילות וירטואליות שלכל אחת מהן היו כעשרות אלפי לקוחות הרי שאם חברת גולן אשר משרתת קרוב למיליון לקוחות תעלם בצורה כזו או אחרת מהשוק, אזי ההשפעה על התחרות תהיה מאג’ורית. כמובן שדקה אחרי שמתחרה כל כך גדולה תתאחד עם חברה קיימת, מחירי חבילות הסלולר יעלו דרמטית וחברות הסלולר יוכלו לשוב ולחייך.

מסלולי סלולר יתייקרו, אבל עדיין יש לך אפשרות ליהנות ממחירים זולים
הדרך האפקטיבית ביותר מבחינתנו כצרכנים להמשיך וליהנות מהמחירים הזולים אשר נהוגים כיום היא להמשיך ולהיות עם אצבע על הדופק. רמות המחירים של חבילות הסלולר עדיין נמוכה ותחרותית, המחירים אפילו זולים עוד יותר כאשר מדובר על הצטרפות לחברת סלולר חדשה עם יותר ממנוי אחד. חשוב לזכור כי ההצטרפות לחבילה מאפשרת לקבע את המחיר לשנה שלמה לפחות ולכן לקוחות שיעקבו אחר הנעשה בשוק ויצטרפו לחבילות חדשות לפני שחברות יתחילו להתאחד, יוכלו ליהנות במשך כשנה שלמה מחבילות סלולר במחירים נמוכים.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון ולבדוק הינן שתי חברות סלולר חדשות, הראשונה הינה 019 אשר החלה את פעילותה כמפעיל וירטואלי קטן וכמובן תרצה להתחזק בשוק. ואילו השניה חברת היי אשר פונה לצעירים. כנראה ששתי חברות אילו יאלצו בסופו של יום להתחרות על ליבם של הצרכנים דרך הכיס וגם אם רמות המחירים בשוק הסלולר יעלו, אזי סביר להניח כי חברות סלולר אילו עדיין ישארו תחרותיות יותר מאחרות.