בנייה חכמה

בנייה חכמה וירוקה-

ההתפתחויות הטכנולוגיות הביאו לשלל מהפכות בחיינו, וניתן לצפות בזהירות שאנחנו נמצאים ממש בעיצומה של המהפכה. בעוד כמה שנים, ויכול להיות שברגעים אלו ממש כאשר אתם קוראים את הפוסט הזה, מכוניות אוטונמיות כבר יטיילו להן בדרכים. המכוניות האוטנומיות אינן הרכיב בעצמאי הראשון שכבר אומץ על ידי העולם, כיום , לכולנו יש פלאפון חכם אך גם לרבים מאיתנו יש שואב אבק רובוטי חכם ושלל מוצרים חכמים שנמצאים לכולנו.

בנייה חכמה, מאפשר גם לבית שלנו להצטרף למהפכה.

בנייה חכמה היא מושג המתאר תהליך בנייה שמשלב פיתוחים טכנולוגיים שונים כדוגמת הטמעת תריסים חשמליים, או מוצרים חשמליים אחרים הניתנים לשליטה באמצעות פאנל ניהול מרכזי.

כיום, בנייה חכמה הופכת לנפוצה יותר ויותר, בשל היתרונות הרבים של מחייה בבית חכם. החל מהנוחות, וגם בחסכון, ובהיבט הסביבתי החשוב מאוד למען עתיד ילדינו.

יתרונות הבנייה החכמה

כאשר אתם בונים בית חכם מהיסוד, אתם תוכלו לבנות מערכות שיעזרו לכם לשפר את צריכת האנרגיה בבית ואף ייצור עצמאי של אנרגיה מתחדשת באמצעות פאנלים סולריים.  כיום, רבים מאיתנו כבר משתמשים בפאנלים סולריים על מנת לחמם את המים בדוד, אך בתי אב רבם בישראל החליטו להרחיב את השיטה ולהשקיע בהטמעת מערכות סולריות על מנת לייצר אנרגיה ללא תלות במקור חשמל חיצוני.

כמובן שמדובר בהמפכה כלכלית עבור המון משקי בית, אך לא רק.  החשיבות הסביבתית והירוקה של המהלך היא צעד ענק לטובת העתיד של כולנו.

בנוסף לניצול האנרגיה, בנייה חכמה מאפשרת נוחות מרבית , מערכות הבית עובדות בשבילך בניקיון, מיזוג וכמעט כל מערכת אפשרית.

מה יותר נוח מלהפעיל את השואב מהישיבה בעבודה, להיות בבקרה על הבית באמצעות מצלמות אבטחה ואף להפעיל את מכונת הכביסה החכמה? כן כן , המהפכה כבר כאן.

הבתים החכמים מאפשרים איכות חיים מרבית, שימוש וניצול אנרגטי חכם, חסכון כלכלי והטמעת טכניקות בנייה חדשניות.

חברות בנייה חכמה

בישראל שלל חברות מתמחות בבנייה חכמה וירוקה וחשוב לזכור שמדובר בהשקעה לטווח ארוך כאשר נכנסים לפרוייקט מסוג זה. לכל לקוח יש את הצרכים היייחודיים שלו, הרצונות וגם המגבלות. חשוב למצוא חברה שתיתן לך פתרון מלא, אחראי , ושיותאם לך באופן אישי.

מערכות חכמות בבנייה חכמה

ישנן שלל מערכות אינסופי שהבית שלכם יכול לקבל כאשר מתכננים את הבנייה שלו. לרוב המערכות החכמות שנפוצות בבתים חכמים הנן תריסים חשמליים, מיזוג חכם, מצלמות אבטחה חכמות, הטמעת פאנלים סולאריים , מערכות בידור חכמות, ואף מטבחים חכמים שהופכים נפוצים יותר ויותר.

חשוב לזכור, ישנן עוד מאות מערכות חכמות ומוצרים חכמים. אם אתם מעוניינים באיזשהו צורך ספציפי, נשמח לעזור לכם ולבדוק האם הפתרון הוא יישים ובאיזה עלויות.

בנייה ירוקה-

נוטים להתבלבל בין בנייה ירוקה לבנייה חכמה, בנייה חכמה עוסקת בהטמעת מערכות טכנלוגיות חדשות ועצמאיות בבית שלכם תוך התחשבות סביבתית מקסימאלית וניצול אנרגטי אופטימאלי.

בנייה ירוקה לעומת זאת היא מושג המתאר אך ורק את תהליך הבנייה והחומרים שמשתמשים בהם וברוב המקרים הלקוחות מעוניינים להטמיע מערכות חכמות, לכן נוצר הבלבול.

בנייה חכמה ובנייה ירוקה משיקות לא פעם בשלל תחומים, אך חשוב לזכור שמדובר אמנם במושגים מבלבלים אבל יש בינהם הבדלים.

לסיכום,

ניתן לצפות שבנייה חכמה וירוקה תיהיה נפוצה יותר ויותר בשנים הקרובות, ואנחנו נמצאים בעיצומה של המהפכה בתחום.

אתם מוזמנים להתייעץ איתי בכל שאלה או לבקר את הבלוג הנהדר שלנו שסוקר את כל התחום המרתק.

מקורות- Smart Home

Samsung

בנייה חכמה
5 (100%) 4 votes